Uniejów: Pierwszy dzień w nowym przedszkolu. Jak było?

DSC_0503-1536x1018
fot.: UM Uniejów

12 lutego 2024 r. zapisze się na kartach historii Uniejowa jako dzień, w którym najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, wraz ze swoimi bliskimi, po raz pierwszy oficjalnie przekroczyli mury nowego przedszkola. Jak maluchy radzą sobie z adaptacją w zupełnie nieznanym im miejscu?

Jak wiadomo, odnalezienie się w nowym środowisku jest dla każdego, a w szczególności dla małego dziecka, trudnym doświadczeniem. Aby przystosować się do nowych warunków i zupełnie obcej przestrzeni, potrzeba czasu i cierpliwości.

Nie dziwi więc fakt, że z samego rana na twarzach dzieciaczków można było zauważyć trochę niepewności i obaw. Kiedy jednak zajrzeliśmy do nich kilka godzin później, po wcześniejszym niepokoju nie było nawet śladu, a dzieciom towarzyszyły już tylko same pozytywne emocje. Widać było, że przebywanie w przestronnych salach wyposażonych w nowe zabawki i pomoce edukacyjne, sprawia im wiele radości.

Dzięki przeprowadzce ze starego budynku przedszkola do nowego, cała społeczność placówki zyskała funkcjonalny budynek z bogato wyposażonym zapleczem kuchennym, salami sensorycznymi, salą komputerową, łazienkami przystosowanymi do wieku przedszkolaków oraz z zewnętrznym placem zabaw. Wszystko to sprawia, że dzieci mogą kształcić się w jak najlepszych warunkach.

Źródło: UM Uniejów