Upominki dla dzieci przebywających w placówkach pieczy zastępczej z powiatu tomaszowskiego

upominki2023dziendziecka3
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W czwartek, 1 czerwca 2023 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste wręczenie upominków z okazji Dnia Dziecka dla dzieci przebywających w placówkach pieczy zastępczej z powiatu tomaszowskiego.

W spotkaniu udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz dyrektorzy placówek pieczy zastępczej z terenu powiatu tomaszowskiego.  

„Witam Państwa bardzo serdecznie w tym uroczystym, wyjątkowym dniu, jakim, drodzy Państwo, jest Dzień Dziecka, dzień radości, dzień uśmiechu, dzień, który powoduje, że przede wszystkim uśmiech pojawia się na twarzy naszych dzieci, tych mniejszych, tych większych, ale również na naszych twarzach, bo też jesteśmy. Dzień, który powoduje, że przychodzi taka refleksja, że częstokroć w tym takim zabieganiu może mamy zbyt mało czasu dla naszych dzieci, zbyt rzadko mówimy, że je kochamy, że je szanujemy, że liczymy się z ich słowem, że są najważniejszą częścią naszego życia, bo tak to jest, proszę Państwa, dzieci dodają nam sił. Dzięki dzieciom mamy nowe wyzwania, są treścią naszego życia. Chcemy dla nich żyć, chcemy przekraczać pewne granice, dlatego że te dzieci wymagają troski, ale też wymagają tego, co jest ważne, istotne, żebyśmy spełniali ich marzenia i w tym wyjątkowym dniu spotykamy się tutaj, w siedzibie Starostwa Powiatowego z uśmiechem na twarzy. Wszyscy chcemy o dzieciach mówić, bo wszyscy chcemy, żeby były szczęśliwe, radosne, żeby były kochane, żeby były zdrowe i żebyśmy mogli również życzyć im w tym wyjątkowym dniu spełnienia wszystkich marzeń, ich życzeń, ale też i dobrej zabawy." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Wacława Bąk, Leszek Ogórek, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak przekazali prezenty dla dzieci, które przebywają w placówkach pieczy zastępczej. W imieniu obecnych dyrektorów za upominki i pamięć podziękowała Barbara Zegar – dyrektor Domu Dziecka Słoneczko. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim