Miejsce, które stało się nieodłącznym elementem miasta. Urodziny Zduńskiej Wody!

OST_ZdunskaWola_fotPawelSkraba_06
fot. Zduńska Woda

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, w czwartek obchodziła drugie urodziny.

Pierwszych gości nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne przy ul. Tadeusza Kobusiewicza powitało 1 czerwca 2021 roku. Przez ostatnie dwa lata kryta pływalnia zdobyła serca wielu mieszkańców. Biały, wielokątny budynek, który stanął przy ul. Tadeusza Kobusiewicza pomieścił trzy duże baseny: 25-metrowy sportowy, z ruchomym dnem i rekreacyjny z hydromasażem, rwącą rzeką czy gejzerami. Są tu też jacuzzi, a w strefie saunarium: kilka typów saun suchych i parowych, grota lodowa czy wypoczywalnia z aromaterapią. Najmłodszych oczaruje pełen atrakcji wodny park zabaw.

Zduńska Woda jest miejscem, które łączy wszystkich mieszkańców. Wielu zduńskowolan docenia fakt, że może spędzić tutaj czas w komfortowych warunkach i zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Od 1 czerwca 2021 roku sprzedanych zostało 320 tys. biletów. Jest to miejsce, gdzie radość, sport i zdrowy styl życia spotykają się w harmonii.

Kalendarium Zduńskiej Wody:

  • 12 marca 2018 roku – uchwała Rady Miasta Zduńska Wola w sprawie powierzenia zadania własnego miasta w zakresie kultury fizycznej i sportu spółce MPWiK w Zduńskiej Woli
  • 20 lipca 2018 roku – wybór najkorzystniejszej oferty: konsorcjum Mostostal Warszawa i Sanell sp. z o.o.
  • 2 października 2018 roku – przekazanie placu budowy wykonawcy
  • 1 czerwca 2021 – oddanie obiektu do użytku

Źródło: UM Zduńska Wola​