Urząd pomoże dotrzeć na wybory. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z bezpłatnego transportu?

wybory-2020
fot. poglądowe

Wójt Gminy Strzelce Wielkie informuje, że w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowym zarządzonych na dzień 15 października wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat mają prawo do bezpłatnego transportu. Jak skorzystać z tego udogodnienia? 

Jak przekazują gminni urzędnicy z tego udogodnienia wyborcy skorzystają z:

  • miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców, albo miejsca podanego we wniosku o zmianę miejsca głosowania, do lokalu właściwego dla obwodu głosowania, w którego spisie wyborców ujęty jest ten wyborca;
  • miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania, w przypadku, wyborcy posiadającego zaświadczenie o prawie do głosowania;
  • lokalu wyborczego do miejsca, w którym dany wyborca rozpoczął podróż, zwanego dalej "transportem powrotnym".

Wyborcy, którego stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż, może towarzyszyć opiekun.

Warto dodać, że z transportu będą mogli skorzystać mieszkańcy, którzy napóźniej do 2 października (czyli do najbliższego poniedziałku) dokonają do urzędników stosownego zgłoszenia, tego można dokonać w jednej z poniższych form:

  • pisemnie: Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich, ul. Częstochowska 14, 98-337 Strzelce Wielkie
  • ustnie: Sekretariat Urzędu Gminy w Strzelcach Wielkich, 34/311-07-78 wew. 215
  • w formie elektronicznej: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ePUAP: /q774e6kbe2/skrytka

Strzeleccy urzędnicy poinformują wyborcę, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa transportu do lokalu, o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania, najpóźniej na 3 dni przed dniem głosowania, tj. do dnia 12 października 2023 r.

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego, może wycofać swoje zgłoszenie albo zrezygnować tylko z transportu powrotnego nie później niż na 2 dni przed dniem głosowania, tj. do dnia 13 października 2023 r.

Wycofanie zgłoszenia albo zrezygnowanie z transportu powrotnego może być dokonane ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej.

Formularz dostępny w sekretariacie Urzędu Gminy w Strzelcach Wielkich oraz na stronie internetowej UG >>> KLIKNIJ