W przebraniu pracownika obsługi S8 demontował elementy konstrukcyjne

265-166135
fot. KPP w Wieruszowie

Policjanci z Wieruszowa zatrzymali 33-latka, który w przebraniu pracownika obsługi drogowej demontował metalową konstrukcję baneru reklamowego na trasie S8. Ponadto podczas kontroli samochodu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w nim narkotyki, a także skradzione wcześniej tablice rejestracyjne, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie 19 marca 2023 roku o godzinie 21:00 w miejscowości Prusak zauważyli samochód marki Renault Megane, który znajdował się na drodze serwisowej. Samochód miał założone niemieckie tablice rejestracyjne i wyposażony był dodatkowo w żółty sygnał świetlny. Mundurowi postanowili sprawdzić kierowcę oraz samochód. 

Kiedy policjanci podjechali w samochodzie nikogo nie było. Zauważyli zaklejoną taśmą nalepkę kontrolną na szybie czołowej i ustalili, że pojazd widnieje na sieradzkich numerach rejestracyjnych. Po chwili na miejsce podszedł mężczyzna ubrany w odzież pracownika służby drogowej, który oświadczył, że sprawdzana osobówka należy do niego i czeka na kolegę. Jak się okazało, był nim 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego.

Wieruszowscy stróże prawa, widząc coraz większe zdenerwowanie u mężczyzny postanowili dokładnie sprawdzić ten samochód i jego właściciela.

- W trakcie czynności w renault policjanci ujawnili sieradzkie i oleskie komplety tablic rejestracyjnych, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny od pojazdu marki Kia Shuma. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że sprawdzane dokumenty i tablice rejestracyjne na oleskich numerach zostały skradzione w styczniu i w marcu 2023 roku. Mundurowi ujawnili również w renault 7 elementów metalowych, które pochodziły z pobliskiej konstrukcji reklamowej. Ponadto w samochodzie policjanci zabezpieczyli również narkotyki. Badanie narkotykowym testerem wykazało, że zabezpieczone substancje to mefedron i amfetamina. W trakcie przeszukania renault w jego wnętrzu znajdowały się również wkrętarki oraz pompa, z której wydobywał się intensywny zapach paliwa - wylicza asp. Piotr Siemicki. - Mężczyzna był trzeźwy, została pobrana mu krew do badań, które wykażą czy znajdował się pod działaniem środków odurzających. Renault został zabezpieczony na policyjnym parkingu, natomiast 33-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.