W Rogowie promowano bogactwa pochodzące z Lasów Spalsko-Rogowskich

317326143_191749593365483_303133097751849751_n
fot. KGW Marianowa Rogowskiego i Rogów przy OSP Rogów

Leśne smakołyki w rogowskiej kuchni - tak KGW Marianowa Rogowskiego i Rogów przy OSP Rogów i Ochotnicza Straż Pożarna w Rogowie, razem z Lasami Państwowymi, promowało bogactwa pochodzące z leśnego runa Lasów Spalsko-Rogowskich w ramach projektu Natura od kuchni.

Na stole królowała dziczyzna, grzyby, owoce - wszystko to zostało zaprezentowane w rozmaitej postaci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: pasztet z dzika, pasztet z sarny, pasztet z leśnych grzybów, risotto z grzybami leśnymi, paszteciki z grzybami, zawijańce z leśnych grzybów, staropolska kapusta z grzybami, kotlety ziemniaczane z gulaszem z dzika, dziki smalec z chlebkiem, galareta z dzika, rogowski żur, kabanosy z sarny i dzika, kiełbasa szynkowa z dzika, kiełbasa z dzika z żurawiną i marmoladą jarzębinową, desery z radosnymi grzybkami, grzyby z budyniem i wiele innych.

- Było smakowicie i zdrowo, a potrawy przygotowane przez członkinie wzięły udział w konkursie na najciekawszą potrawę zawierającą leśny składnik. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Dzwonkowskiej za przekazanie cennej wiedzy uczestnikom wydarzenia - było edukacyjnie i dowiedzieliśmy się jak pozyskiwana jest dziczyzna, jakie ma walory prozdrowotne oraz jak ją przyrządzić, żeby zadowolić nasze kubki smakowe. Dodatkową ciekawą atrakcją związaną z Andrzejkami było także wróżenie z wosku i zabawa taneczna - mówią organizatorzy spotkania.

Zobacz materiał filmowy:Wpisz tutaj treść nagłówka