W województwie łódzkim powstanie kolejny, funkcjonalny magazyn do przechowywania soli drogowej, a to dodatkowo wzmocni efektywność zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w regionie.
Inwestycja pozwoli na szybszy załadunek materiału i błyskawiczną reakcję na niekorzystne warunki pogodowe, zapewniając bezpieczeństwo kierowcom przez cały zimowy sezon. Obiekt powstanie już we wrześniu w Sieradzu, na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich; zgromadzona tam sól drogowa, będzie pomocna w walce z zimową aurą.
Magazyn będzie miał dwanaście metrów wysokości, 200 metrów kwadratowych powierzchni i 9800 metrów sześciennych pojemności. Będzie mógł pomieścić do 700 ton soli. Do jego budowy przewidziano drewniane prefabrykaty i ściany żelbetowe.
Obecnie uporządkowywane jest miejsce pod inwestycję , a roboty budowlane ruszają na przełomie lutego i marca. Koszt budowy to blisko 3 mln zł. Będzie to już jedenasty obiekt tego typu w bazie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.
Magazyn znacznie ułatwi szybki załadunek soli do przeprowadzania zimowych akcji w Sieradzu i okolicach, a także znacznie skróci czas wyjazdu aut na drogi wojewódzkie.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego