Najważniejsze wideo w lodzkie

W Spale odbyła się III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce

olimpiada9u
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

We wtorek, 6 czerwca 2023 roku, w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Nad zawodami honorowy patronat objęli – Karol Młynarczyk – Wojewoda Łódzki i Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego.

Organizatorami zawodów byli – Powiat Tomaszowskie i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim. Wspierała organizatorów Fundacja Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego.

Udział w zawodach wzięło 638 uczestników z 40 szkół z powiatu tomaszowskiego. Ze szkół ponadpodstawowych uczestniczyło 170 zawodników. Turniej podzielony był na szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Rywalizacja odbywała się w skoku w dal, pchnięciu kulą i biegach na 60, 100, 1000 metrów oraz sztafeta 4 x 200 metrów.

W uroczystym otwarciu zawodów na zaproszenie Mariusza Węgrzynowskiego – Starosty Powiatu Tomaszowskiego, udział wzięli znakomici goście, wśród których byli między innymi: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior IX kadencji Sejmu RP, Marcin Buchali – Wicewojewoda Łódzki, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, reprezentowała Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Andrzej Krych - Łódzki Wicekurator Oświaty, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Ci specjalni goście wręczali dyplomy, medale i nagrody zwycięzcom poszczególnych dyscyplin sportowych. Każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Bardzo serdecznie dziękuję Wam, drodzy uczniowie, że tak licznie zgromadziliście się tutaj, w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale po to, żeby w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji można było promować sport, sport to zdrowie, Wy jesteście najlepszymi dzisiaj ambasadorami sportu poprzez swoje uczestnictwo, poprzez tą rywalizację, która już rozpoczęła się troszeczkę wcześniej. Widać, że ten duch walki w Was jest, chcecie zajmować jak najlepsze pozycje. Chcecie również osiągać jak najlepsze wyniki. Serdecznie Wam dziękuję za to, że zgłosiliście się, chcieliście wziąć udział w tej olimpiadzie i mam nadzieję, że to będzie taki pozytywny bodziec do uprawiania sportu nie tylko w okresie szkoły, ale w całym życiu dorosłym.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do tej olimpiady. Dziękuję dyrektorom szkół, ale też w sposób szczególny dziękuję naszym wyjątkowym gościom, że zechcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu. I w ten sposób podnieść rangę tej olimpiady. Pan Marszałek. Pan Wojewoda. Panowie Kuratorzy. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele jednostek samorządowych. Tych wszystkich, którzy na co dzień funkcjonują i wspólnie dbają zarówno o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tomaszowskiego, ale również o to, żeby powiat tomaszowski rozwijał się wielokierunkowo w sposób zrównoważony.


Często mówimy o tych inwestycjach, które dotykają mieszkańców poszczególnych gmin, dotykają mieszkańców miasta Tomaszowa, ale musimy też podejmować te działania, które związane są z przyszłością narodu, ale przede wszystkim właśnie z naszą młodzieżą i to, że Państwo zechcieliście dzisiaj uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu, to naprawdę głębokie ukłony i mam nadzieję, że będziemy starali się w kolejnych latach wspierać razem wszelkie inicjatywy związane z rozwojem sportu.

Drodzy Państwo, mieliśmy wcześniej taką namiastkę, jak powiedziałem, tej rywalizacji. I to jest pokazanie, że ta formuła walki o te miejsca bez żadnych korzyści finansowych też jest ważna, czyli chcemy rywalizować pokazując to, co jest w nas najlepsze, pokazując nasze zdrowe ambicje, ale też pokazując, że sport jest naszym przyjacielem na co dzień. Życzę Wam jak najlepszych wyników, jak najlepszych osiągnięć, a tym wszystkim, którzy zakończyli już rywalizację, serdecznie gratuluję osiągniętych wyników.

Drodzy Państwo, ważne wydarzenie sportowe dla wszystkich uczniów, zarówno szkół podstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego, jak i również uczniów szkół ponadpodstawowych. Sport to zdrowie. I to jest promocja sportu zarówno w wydaniu tych dorosłych, którzy przygotowują tę olimpiadę, ale również, przede wszystkim tych najmłodszych ambasadorów, jakim są uczniowie i bardzo się cieszymy, że prawie sześciuset pięćdziesięciu uczniów z powiatu tomaszowskiego wzięło udział w tym dzisiejszym wydarzeniu. Chcemy propagować sport, zdrowy styl życia. Chcemy, żeby młodzież, można powiedzieć, nasiąknęła tymi dobrymi nawykami, jeśli chodzi o uprawianie sportu, co też będzie wiązało się na pewno z ich dbaniem o kondycję zdrowotną już w życiu dorosłym.

Bardzo się cieszę, że swoją obecnością w dniu dzisiejszym zaszczycili nas: Marszałek Senior, pan Antoni Macierewicz. Również był obecny Wicewojewoda Łódzki pan Marcin Buchali, był Łódzki Kurator Oświaty pan Waldemar Flajszer, wicekurator pan Andrzej Krych i dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim pan Tomasz Trzaskacz. Oczywiście, drodzy Państwo, byli również obecni samorządowcy gmin powiatu tomaszowskiego, samorządowcy na poziomie Sejmiku Województwa Łódzkiego, byli przedstawiciele służb mundurowych: Wojska, Policji, Straży Pożarnej. Byli członkowie Zarządu Powiatu, była pani Przewodnicząca Rady Powiatu. Serdecznie dziękuję dyrektorom również, którzy bardzo czynnie i mocno włączyli się we wszystkie działania, związane z przeprowadzeniem tej olimpiady, ale w sposób szczególny, jeszcze raz dziękuję uczniom i młodzieży za to, że wzięli udział w tej olimpiadzie, że chcieli rzeczywiście współuczestniczy i rywalizować w takim sportowym duchu. Dziękuję oczywiście tym osobom, które przygotowywały uczniów, czyli nauczycielom, trenerom, ale też rodzicom. To ważne, żebyśmy wspólnie działali na rzecz zdrowia i takiego zdrowego stylu życia naszych najmłodszych." – podziękował uczestnikom i wszystkim osobom, które wzięły udział w organizacji Olimpiady, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim