W trakcie jazdy doprowadziła do kolizji, ale... wcale jej nie zauważyła! Zatrzymana przez policję była bardzo zdziwiona

policja-piotrkow
fot. poglądowe/ KMP Piotrków Trybunalski

Policjantka z komisariatu Policji w Sulejowie była świadkiem kolizji, do której doprowadziła kierująca Twingo. Kobieta pomimo uderzenia w Peugeota kontynuowała jazdę, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

W minioną sobotę, 30 marca po godzinie 11:30 policjantka w czasie wolnym od służby jechała ulicą Sulejowską. Przed pojazd funkcjonariuszki, wymuszając pierwszeństwo, wyjechała nagle kierująca Twingo. Kobieta jadąc w stronę Sulejowa nie trzymała toru jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

- W pewnym momencie kierująca uderzyła w bok pojazdu jadącego po drugim pasie, a następnie kontynuowała podróż. Pokrzywdzony kierowca Peugeota przy użyciu klaksonu usiłował zatrzymać kobietę, jednak ta nie reagowała. Widząc tor jazdy, a także fakt spowodowania kolizji policjantka postanowiła udaremnić dalszą jazdę kierującej Twingo. O powyższym zdarzeniu od razu poinformowała też dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Na wysokości stacji paliw, na skrzyżowaniu kierująca Twingo zatrzymała swój pojazd. W tym czasie policjantka podbiegła do kobiety i zabrała kluczyki od pojazdu. 

- Po przyjeździe patrolu okazało się, że kobieta była trzeźwa i bardzo zdziwiona tym, że doprowadziła do kolizji. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dalsze czynności z kobietą, która za swoje postępowanie wkrótce odpowie przed sądem - podsumowuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.