Warsztaty tkania z patriotycznym motywem

patriotyzm_sznurkiem_pleciony_10_20230606_1991374808
fot. UM Tomaszów Mazowiecki

W ramach projektu „Symbole narodowe w serce wplecione" 6 czerwca br. odbyło się już kolejne wydarzenie, tym razem Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim im. Teresy Gabrysiewicz-Krzysztofikowej zaprosiła uczniów na warsztaty tkackie pn. „Patriotyzm sznurkiem pleciony".

Do książnicy przybyła klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 14. Uczestnicy spotkania pod czujnym okiem Kingi Maciaszczyk-Bednarek (twórczyni Pracowni Artystycznej Czarny Motyl), która od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne i artystyczne z dziećmi oraz warsztaty tkania i makramy, jest pasjonatką rękodzieła i tradycji ludowych, tkali flagę Polski z wykorzystaniem minikrosen – powstały piękne zakładki do książki. W trakcie warsztatów nawiązaliśmy do historii regionalnego włókiennictwa.

Jak widzicie… biblioteczne zajęcia to doskonały sposób na naukę przez zabawę, ale także nawiązanie do interdyscyplinarnej tematyki projektu i pokazanie związków historii ze sztuką. Na zakończenie uczestnicy zajęć obejrzeli wystawę „Symbole Narodowe RP" przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, prezentowaną w Czytelni MBP.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP" 

Źródło: UM Tomaszów Mazowiecki