Najważniejsze wideo w lodzkie

Wielka radość w Szwecji. Kacper Grabiasz pobił swój życiowy rekord

Wielka radość w Szwecji. Kracper Grabiasz pobił swój życiowy rekord
fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli / Kacper Grabiasz

Mistrzostwa Europy 2024 w lekkoatletyce odbywały się w Szwecji. Kacper Grabiasz pobił swój życiowy rekord w rzucie młote.

W miniony weekend w szwedzkiej Uppsali odbyły się prestiżowe Mistrzostwa Europy, które zgromadziły najlepszych lekkoatletów z całego kontynentu. Wśród nich z dumą reprezentował Polskę zawodnik MUKS Park Zduńska Wola, Kacper Grabiasz, który startował w trzech wymagających konkurencjach: rzucie młotem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Kacper rozpoczął od mocnego akcentu w rzucie młotem. Wynik 30.70 metra nie tylko zapewnił mu 4. miejsce, ale też ustanowił jego nowy rekord życiowy! Kibice zgromadzeni na stadionie z zapartym tchem obserwowali, jak młot ląduje coraz dalej, a Kacper z każdym rzutem zbliża się do podium.

W rzucie dyskiem Kacper zdobył 6. miejsce, osiągając wynik 30.38 metra. Choć nie był to jego najlepszy rezultat, imponował stabilnością i techniką. W pchnięciu kulą Kacper zajął 8. miejsce, osiągając wynik 10.90 metra. Konkurencja była niezwykle zacięta, a Kacper walczył do ostatniego pchnięcia, pokazując niesamowitą wytrzymałość i siłę.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli