Wieluńscy policjanci spotkali się z uczniami z Szynkielowa

Wieluńscy policjanci spotkali się z uczniami z Szynkielowa
fot. KPP w Wieluniu

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem w działaniach profilaktycznych wieluńskich policjantów.Tym razem mundurowi wspólnie z przedstawicielem Fundacji Ochrony Zwierząt „Łezka" spotkali się uczniami ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie, edukując w zakresie obowiązków, jakie spoczywają na właścicielach czworonogów. Nie zabrakło również tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Policjanci z wieluńskie komendy w ramach działań profilaktycznych systematycznie, spotykają się z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, omawiając tematykę dotyczącą zachowania się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. W ostatnim czasie dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie wspólnie z przedstawicielem Fundacji Ochrony Zwierząt Łezka spotkali się uczniami ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie. 

Najmłodsi w trakcie tego spotkania mogli się dowiedzieć, że posiadanie zwierzęcia, to nie tylko przyjemność ale i duża odpowiedzialność. Wiążą się z tym również obowiązki, jakie nakłada prawo na właścicieli zwierząt. Najchętniej trzymanym w domu zwierzęciem są psy. Zaproszeni goście mówili o tym, że obecne w naszych domach czworonogi należy traktować dobrze i stosownie, bo stają się naszymi przyjaciółmi. 

- Należy pamiętać, że pies powinien mieć odpowiednią opiekę weterynaryjną w razie choroby, a także pamiętać o regularnych szczepieniach ochronnych. Wskazano, że właściciel psa zobowiązany jest do należytej kontroli zachowania zwierzęcia - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela. - Nie zabrakło również tematyki dotyczącej zachowania się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Policjant omówił również zasady bezpiecznego poruszania się na drogach. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe.