Wieruszów: Za nami powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

265-193081
fot. KPP Wieruszów

23 kwietnia 2024 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej tradycyjnie odbył się już po raz XLV w Zespole Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Teklinowskiej w Wieruszowie, który był współorganizatorem imprezy.Tegoroczna edycja turnieju współorganizowana była również przez Komende Powiatową Policji w Wieruszowie pod patronatem oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu w dwóch kategoriach wiekowych 10-12 lat, 13-15 lat. Uczniowie rozwiązywali test z ogólnej wiedzy bezpieczeństwa w ruchu drogowym składający się z 25 pytań, testu skrzyżowań składający się z 10 pytań oraz musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze pokonując tor przeszkód. Turniej to nie tylko bardzo ciekawa forma rozrywki,ale również działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W pierwszej grupie zawodników w wieku od 10 do 12 roku życia na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Niwiskach, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Wyszanowa, a trzecie miejsce przypadło uczniom z Bolesławca.Natomiast w drugiej grupie zawodników w wieku od 13 do 15 roku życia zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach, drugie miejsce zajeli uczniowe ze Szkoły Podstawowej w Pieczyskach natomiast trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieruszowie. Laureaci będą reprezentować powiat wieruszowski w wojewódzkim finale, który odbędzie się 13 maja 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim.

Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieruszowie oraz wszystkim sponsorom i darczyńcom za pomoc w realizacji turnieju. Dziękujemy również opiekunom poszczególnych reprezentacji, za doskonałe przygotowanie zawodników do tak wspaniałej sportowej rywalizacji.

Źródło: KPP Wieruszów