Najważniejsze wideo w lodzkie

Wiktor Kruszwic zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów

mini_5ecb3d4fb918db69a9a725513e42ef5ef2dd6ada

Zduńskowolanin Wiktor Kruszwic zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu. Jest to czwarty medal Mistrzostw Polski młodego sportowca

W Radomiu trwają Mistrzostwa Polski, gdzie najlepsi młodzi lekkoatleci walczą o tytuły mistrzów Polski. Wśród nich wyróżnił się Wiktor Kruszwic, reprezentant klubu PARK Zduńska Wola, który zdobył trzecie miejsce w rzucie młotem, osiągając imponującą odległość 61.12 m. To już czwarty medal mistrzostw Polski w jego karierze, jednak pierwszy w kolorze innym niż złoto.

Nie tylko Kruszwic przyciągnął uwagę kibiców i ekspertów. Jerzy Mes, także z MKS Zduńska Wola, poprawił swój rekord życiowy, rzucając młot na odległość 55.51 m i zajmując siódme miejsce. Jakub Szewczyk z PARK Zduńska Wola, z wynikiem 51.14 m, uplasował się na dziewiątej pozycji, a Franciszek Opaliński, również z PARK-u, rzucił 38.40 m, co dało mu dwudzieste pierwsze miejsce.

Radom gościł także innych zawodników z PARK-u, którzy walczyli w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Natalia Makówka zajęła szóste miejsce w trójskoku (11.77 m) oraz siódme w skoku wzwyż (1.55 m). Jędrzej Kotowski, w trójskoku, był ósmy (13.32 m), a w skoku w dal ustanowił nowy rekord życiowy, lądując na 6.13 m, co dało mu siedemnastą pozycję. W biegu na 100 metrów Krystian Komisarczyk zajął dwudzieste ósme miejsce, poprawiając swój rekord życiowy na 11.51 s.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli