Wizyta Roberta Więckiewicza w Uniejowie

DSC_1221-1
fot. UM Uniejów

Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni realizuje w bieżącym roku dwa projekty skierowane do uzdolnionych artystycznie dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością. W ramach obu projektów odbywają się różnego rodzaju zajęcia przygotowujące uczestników do właściwego zachowania na scenie oraz przed kamerami. Wiedzę na ten temat przekazują im fachowcy – znani instruktorzy, muzycy, aktorzy… Tym razem młodzi artyści mieli możliwość porozmawiać o różnych profilach profesji aktorskiej z aktorem Robertem Więckiewiczem.

Po mikołajowej projekcji filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy, aktor spotkał się w Sali Rycerskiej na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich z uczestnikami projektu „SCENA I EKRAN", a także z ich rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi.

Podczas pełnego humoru, refleksji, anegdot i opowieści z planów filmowych spotkania, aktor odpowiadał na pytania publiczności. Tematem rozmów była przede wszystkim twórczość pana Więckiewicza, ale nie tylko… Nie zabrakło barwnych opowieści o przygodach związanych z aktorstwem, o drodze na szczyt („od sucharków aż do bezy"), o cieniach i blaskach bycia znanym i rozpoznawalnym.

Wizyta Roberta Więckiewicza w Uniejowie przyciągnęła liczne grono widzów, którzy na zakończenie spotkania mieli możliwość zdobycia autografu aktora, a także zrobienia sobie z nim wspólnego zdjęcia.

Źródło: UM Uniejów