Wpuściła oszustów do własnego domu! 88-latka straciła pieniądze i kosztowności

hand-3672958_1280
fot. poglądowe/ Pixabay

Wizyta oszustów, którzy podawali się za pracowników wodociągów, zakończyła się dla starszej kobiety utratą kosztowności. Sprawą już zajmują się łascy policjanci, którzy jednocześnie ostrzegają przed tego typu oszustwami i apelują o ostrożność.

Do przykrego zdarzenia doszło w miniony czwartek, 22 lutego. W samo południe, do mieszkania 88-letniej mieszkanki Łasku zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów i poprosił o wpuszczenie do środka pod pretekstem rzekomej kontroli wycieków wody w mieszkaniu. Niczego nie podejrzewająca seniorka spełniła prośbę oszustów.

- W czasie pobytu w lokalu, oszust polecił seniorce udanie się do łazienki i odkręcenie wody. W tym czasie rabusie dokonali błyskawicznego przeszukania pokoju, ukradli pieniądze oraz złotą biżuterię - przekazuje sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

Policja ostrzega przed oszustami i jednocześnie apeluje o wyjątkową ostrożność. Nikt przed problemami nie uchroni na lepiej niż my sami. Pamiętajmy więc o tym, aby:

  • nie otwierać drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie,
  • nie wpuszczać do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Mamy prawo do uzyskania danych osoby lub nazwy firmy jaką reprezentuje,
  • nie przechowywać w domu dużych kwot pieniędzy,
  • pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom obcym,
  • unikać podejrzanie korzystnych ofert inwestycji, tym bardziej, jeżeli wiąże się to z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłaty zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności,
  • współdziałać z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań,
  • zgłaszać informacje o zauważonych podejrzanych osobach, które pojawiły się w okolicy naszej klatki, mieszkania czy posesji.


- Funkcjonariusze zwracają się także do osób młodych, aby przekazały tę wiedzę seniorom w swoich rodzinach. Świadomość mechanizmów działania oszustów może skutecznie zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom. W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer 112 - podsumowuje sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

CZYTAJ >>> Potrącenie na przejściu dla pieszych przy Objazdowej. 18-latka trafiła do szpitala