wersja testowa serwisu

Wspólne kontrole świateł pojazdów przeprowadzone przez policję i GITD

Swiatla_ITD_Policja_18.11.2020_Nr1
fot. GITD

Dwanaście samochodów skontrolowali funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji w ramach akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". W połowie zatrzymanych pojazdów były nieprawidłowo ustawione światła lub uszkodzone odbłyśniki. W dwóch autach usterki oświetlenia były na tyle poważne, że zatrzymano dowody rejestracyjne.

Akcję ukierunkowaną głównie na kontrole świateł pojazdów przeprowadzono w środę (18 listopada) na terenie Łodzi. Funkcjonariusze ITD i Policji skontrolowali łącznie 12 samochodów ciężarowych i dostawczych z użyciem specjalistycznego urządzenia diagnostycznego. W 6 autach ujawnili nieprawidłowości związane z ustawieniem świateł czy uszkodzeniem odbłyśników. W jednym z samochodów zamontowane były światła przystosowane do ruchu lewostronnego. Z powodu wykrytych nieprawidłowości zatrzymali 2 dowody rejestracyjne oraz ukarali 2 kierowców mandatami. W pozostałych przypadkach zalecili regulację świateł pojazdów w serwisie.

Ponadto, w jednym z zatrzymanych do kontroli pojazdów o DMC do 3,5 tony, wygasło w czerwcu 2019 roku pozwolenie czasowe. Właściciel samochodu nie odebrał dowodu rejestracyjnego ze starostwa. Kierowcy zakazano dalszej jazdy. Auto odjechało z miejsca kontroli drogowej na lawecie.

źródło: GITD