wersja testowa serwisu

Wspólnymi siłami ujęli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila

policja-alkomat

Obywatelska postawa świadka oraz fakt, że policjantem jest się zawsze, także w czasie wolnym od służby pomogło wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Za swoje działanie mężczyzna usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

19 listopada 2020 roku około godziny 8:00 w Witowie, pow. piotrkowski świadek zauważył, jak kierujący nissanem micrą uderzył w drzewo, a następnie zaczął uciekać. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy mężczyzna pobiegł za nim. Kierowca nissana był agresywny, chciał wyrwać się z uścisku. Całą sytuację zauważył policjant, który na co dzień pełni służbę w piotrkowskiej jednostce, a w chwili zdarzenia był w czasie wolnym od służby. Widząc szarpaninę od razu zareagował. Obezwładnił mężczyznę i razem ze świadkiem poczekali na przyjazd patrolu. 41-latek został zatrzymany. Okazało się że miał blisko 2,5 promila. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji.


PAMIĘTAJMY:

Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu i może doprowadzić do tragedii.

Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: KMP Piotrków Trybunalski