Wypadek betoniarki na węźle A1 Piotrków Trybunalski Południe. Są utrudnienia przy wjeździe na autostradę [Foto]

Wypadek betoniarki na węźle A1 Piotrków Trybunalski Południe. Są utrudnienia przy wjeździe na autostradę [Foto]
KMP Piotrków Trybunalski

Poważne utrudniania na A1 - na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Na wjeździe na autostradę, na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej węzła Piotrków Trybunalski Południe, przewróciła się betoniarka. 22-letni kierowca ciężarowego zestawu marki Iveco trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 czerwca nad ranem. Przed godziną 4:30 do dyżurnego piotrkowskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy wjeździe na A1. Uściślając do wypadku doszło na części zjazdu wkierunku Częstochowy, od strony Piotrkowa Tryb. i Bełchatowa. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący, jadąc wypełnioną betoniarką, na łuku drogi nie dostosował prędkości do przewożonego ciężaru. W wyniku czego doprowadził do przewrócenia pojazdu. 22-letni kierujący został przewieziony do szpitala -mówi Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP Piotrków Trybunalski. 

Do wypadku doszło na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej węzła Piotrków Trybunalski Południe. Zablokowany również jest prawy pas ruchu ciągu głównego w kierunku Gdańska (przewrócona latarnia). Ruch prowadzony jest dwoma pasami - lewym i środkowym. Jak dodaje policja, utrudnienia w tym miejscu potrwają kilka godzin.

Foto: KMP Piotrków Trybunalski