Wypadek busa z nielegalnymi imigrantami. Policja już dotarła do 34 osób, które uciekły z miejsca zdarzenia. Wśród zbiegów 8 dzieci

Wypadek busa z nielegalnymi imigrantami. Policja już dotarła do 34 osób, które uciekły z miejsca zdarzenia. Wśród zbiegów 8 dzieci
fot. ilustracyje

W czwartkowy poranek na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej i Kleszcz w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wypadku z udzialem busa oraz samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło około 7:00. Kiedy na miejsce dotarli policjanci okazało się, że sprawca oraz pasażerowie dostawczaka uciekli z miejsca zdarzenia. Szybko stało się jasnym, że sprawa ma wątek z udziałem nielegalnych imigrantów. Piotrkowskim funkcjonariuszom już udało się odnaleźć 34 osoby, które podróżowały dostawczym Peugeotem. W tej chwili w Piotrkowie pracuje sztab kryzysowy. 

Piotrkowska policja, która pojawiła sie na miejscu zdarzenia od początku nie wykluczała udziału nielegalnych imigrantów. Do zderzenia dostawczego Peugeota i osobowej Toyoty doszło około 7.00 na wysokości stacji benzynowej, na wylocie z Piotrkowa Trybunalskiego.

Kierujący busem jadąc od strony Sulejowa nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył Toyoty, która znajdowała się na skrajnym, prawym pasie w efekcie uderzenia bus, przemieścił się na przeciwległy pas Sulejowskiej i zablokował DK 74. Tuż po zdarzeniu zarówno kierowca dostawczego Peugeota, jak i jego pasażerowie, którzy znajdowali się w części ładunkowej pojazdu, zbiegli z miejsca zdarzenia. 

Policja, która natychmiast ruszyła do poszukiwań pasażerów początkowo nie miała szczegółowej wiedzy ani co do ilości, ani narodowości zbiegów. W tej chwili już udało się dotrzeć do 34 osób.   

- Piotrkowscy policjanci dotarli do 34 osób, w tym ośmiorga dzieci. Osoby te nie są narodowości polskiej, w związku z powyższym został powołany zespół zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem starosty piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, z udziałem przedstawicieli urzędu miasta i w uzgodnieniu z Urzędem Wojewódzkim. Zapewniana jest pomoc wszystkim odnalezionym osobom, przede wszystkim medyczna, ale także zorganizowana jest żywność i odpowiednie warunki, w których przebywają. Policjanci obecnie będą wykonywali czynności, które określą charakter pobytu tych osób na terenie Polski. W działania zostały również zaangażowani funkcjonariusze Straży: Granicznej, Pożarnej, Leśnej i Miejskie  - mówi Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. 

CZYTAJ >>> Co najmniej 253 km/h! Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podaje prędkość z jaką pędziło BMW w Sierosławiu

Peugeot, którego uciekły osoby, jest na będzińskich rejestracjach. Kierowca wraz z pasażerem samochodu marki Toyota nie odnieśli obrażeń.