Wyruszą na modlitwę w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Pątnicy z Piotrkowa mają cztery trasy do wyboru

edk-epi
EKD Piotrków Trybunalski

To będzie czas próby, czas sprawdzenia siebie, swojej tożsamości duchowej, przełamywania barier, czas bardzo intymnej i mocnej modlitwy, spotkania z Bogiem, czas wewnętrznego remanentu, uporządkowania i przemiany życia... Mowa o emocjach towarzyszących uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej kolejna, 14. edycja już odbywa się w całym kraju. Tradycyjnie pątnicy wyjdą także z Piotrkowa Trybunalskiego, w tym roku będą mogli wybrać sobie jedną z czterech tras, najdłuższa liczy sobie 59 km!

Noc, milczenie, kilometry, chłód, pogoda czy niepogoda, zmęczenie i ból do granicy zniechęcenia - to nieodłączne warunki i doznania uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku z piotrkowskiego kościoła Panien Dominikanek pw. MB Śnieżnej będzie można wyjść na jedną z czterech poniższych tras:

  • "Chrystusa Cierniem Koronowanego" - 41 km

Piotrków Trybunalski - Uszczyn - Barkowice Mokre - Barkowice - Sulejów - Taraska - Dąbrowa nad Czarną - Dębowa Góra - Rożenek - Irenów - Paradyż (Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego)

  • "Sługi Bożej Wandy Malczewskiej" - 40 km

Piotrków Trybunalski - Twardosławice - Majków Średni - Zaborów - Krzepczów - Gadki - Wdowin Kolonia - Wdowin - Kobyłki - Drużbice - Stoki - Rożniatowice - Mikorzyce - Wola Mikorska - Parzno Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  • "Matki Bożej Śnieżnej" - 46 km

Piotrków Trybunalski - Kolonia Krężna - Wola Bogdanowska - Kamienna - Borowa - Pawłów Górny - Siódemka - Danielów - Szpinalów - Koźniewice-Piaski - Kamieńsk

  • "Św. Rozalii Z Palermo" - 59 km

Piotrków Trybunalski - Glina - Piaski - Ignaców - Stara Wieś - Wilkoszewice - Gościnna - Gorzkowice - Plucice - Borzęcin - Chaba Klizińska - Gosławice - Frachowiec - Bugaj - Dmenin - Orzechów - Ojrzeń - Zagórze - Niesulów - Gidle.

Większość tej trasy prowadzi po drogach gruntownych, polnych i leśnych. Ze względu na stopień trudności trasa przeznaczona jest dla osób sprawnych fizycznie.

Zapisy na trasę EDK prowadzone są za pośrednictwem formularza na stronie www. edk.org.pl, w zakładce EDK Piotrków Trybunalski. Tegoroczna Droga odbędzie się 31 marca i wyruszy po nabożeństwie w kościele pw. MB Śnieżnej o godzinie 18.30 z

Nie jest planowane wspólne rozpoczęcie ani zakończenie EDK, każdy rozpoczyna i kończy swoją Ekstremalną Drogę Krzyżową indywidualnie. Powrót należy zapewnić sobie we własnym zakresie. Nie posiadamy informacji na temat możliwości skorzystania z transportu publicznego.

- W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji. Zgodnie z prawem EDK ma charakter długiego, indywidualnego przejścia - informują organizatorzy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa powstała w 2009 roku w środowisku ks. Jacka WIOSNY Stryczka i już od 14 lat z dużym zaangażowaniem wiernych organizowana jest w Wielkim Poście w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Pomysł był odpowiedzią na kryzys męskości i kryzys konsumpcjonizmu. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń.

- Dla wielu osób jest to ważne i motywujące spotkanie. Po nim każdy wyrusza na swoją wyprawę. Samotnie lub w małych grupkach, ale z zachowaniem reguły milczenia i skupienia. W aplikacji przygotowane są specjalne rozważania, które pomagają w przemyśleniach. Prawdziwym celem EDK jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda - zaznaczają organizatorzy EDK.

Szczegóły EDK wychodzącej z Piotrkowa Trybunalskiego można śledzić na facebookowym profilu >>> KLIKNIJ