Wysokiej klasy mammograf już wkrótce w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

mammograf2d
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W środę, 27 września 2023 roku, w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na zakup aparatu mammograficznego dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, powitał uczestników spotkania: Wacławę Bąk – Przewodniczącą Rady Powiatu Tomaszowskiego, Leszka Ogórka – Wicestarostę Powiatu, Michała Czechowicza – członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia w naszym powiecie, Mariusza Strzępka – Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych i Michała Łącznego - pełnomocnika Firmy Almed.

Koszt zakupu aparatu to kwota 1 014 999,96 złotych w całości sfinansowane z budżetu Powiatu Tomaszowskiego.

„Witam Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, która poświęcona jest przede wszystkim podpisaniu umowy, jest to związane z przetargiem na zakup aparatu mammograficznego na potrzeby Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Drodzy Państwo, cieszymy się, że takie informacje możemy właśnie przekazywać Państwu. W sposób szczególny dedykujemy te wszystkie dzisiejsze informacje dla pań, bo to jest istotne, żeby wiedziały, że Starostwo Powiatowe, zarówno Zarząd Powiatu, jak i Rada Powiatu Tomaszowskiego myśli w takiej perspektywie dość szerokiej, nie tylko drogi, nie tylko oświata, ale również to, co jest bardzo ważne, służba zdrowia, czyli bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Drodzy Państwo, wartość umowy to jest ponad milion złotych i to są pieniądze, które asygnuje samorząd powiatowy. To jest ważne, że pomimo różnych innych potrzeb widzimy, że ta kwestia związana z zakupem mammografu jest bardzo ważna i chcieliśmy podzielić się z mieszkańcami naszego powiatu tą radosną informacją." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Michał Czechowicz podziękował szczególnie Mariuszowi Strzępkowi – Przewodniczącemu Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych i Piotrowi Kagankiewiczowi – z-cy Przewodniczącego tej Komisji, za ich zaangażowanie dotyczące zakupu mammografu.

Michał Łączny zapewnił, że nabywany aparat jest jednym z najnowocześniejszych, że tomaszowski szpital znajdzie się w czołówce placówek medycznych, jeśli chodzi o sprzęt do badania mammograficznego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim