wersja testowa serwisu

Za nami kreatywne półkolonie z Miastem Skierniewice

polkoloniemFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

120 uczestników wzięło udział w tegorocznych półkoloniach organizowanych przez Miasto Skierniewice przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2. Przez dwa ostatnie tygodnie młodzi skierniewiczanie kreatywnie spędzali czas w naszym mieście.

- Półkolonie dla uczniów klas I-III skierniewickich szkół podstawowych trwały od 28 czerwca do 9 lipca. W pierwszym tygodniu na zajęciach pojawiło się 70 uczestników, natomiast w kolejnym 51 – relacjonuje Karolina Milewska, koordynatorka półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 2, która w tym roku była odpowiedzialna za organizację zajęć. - W ramach półkolonii uczestnicy mieli zapewnioną opiekę od godziny 7.45 do godziny 16.15, by ułatwić rodzicom odbiór pociech poza godzinami pracy. Zadbaliśmy o to, by nasi podopieczni mieli zapewnione ciekawe zajęcia, przy współpracy ze skierniewickimi organizacjami.

Patrząc na szeroki wachlarz atrakcji towarzyszących wypoczynkowi, możemy śmiało napisać, że placówka wypełniła czas skierniewickim uczniom, najlepiej jak mogła. W pierwszym tygodniu rządni przygód skierniewiczanie wzięli udział w warsztatach: z papieroplastyki z Anną Lewandowską, dowiedzieli się jak powstały ich ulubione bajki wspólnie ze Studiem Animacji Stopklatka w Muzeum Historycznym Skierniewic, zagrali w kręgle i sprawdzili swoje umiejętności w Parku Linowym podczas wizyty w Parku Rozrywki Julianek. Organizatorzy zadbali również o część edukacyjną. Uczestnicy półkolonii wzięli też udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez harcerzy ze skierniewickiego HUFCA.

Druga połowa półkolonii to między innymi: spacer po urokliwym Zalewie Zadębie oraz po mieście wspólnie z przewodnikiem Michałem Gałęzowskim, zabawy w Parku, bowling w Centrum Sportu i Rekreacji Classic, wspólne pieczenie gofrów i wyciskanie soków, planszówki z grupa SkierCon i Małgosią Dudą w Muzeum, projekcja w Kinoteatrze Polonez, warsztaty plastyczne i wycieczka do Nadleśnictwa Skierniewice połączona ze zwiedzaniem i puszczaniem baniek.

Pierwszy tydzień:
• 28.06 – szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ZHP Hufiec Skierniewice.
• 29.06 – bajka „Luca" w Kinoteatrze „Polonez"; warsztaty papieroplastyki z Anią Lewandowską i Małgosią Dudą w Muzeum Skierniewic.
• 30.06 - warsztaty nt. animacji i krótka historia bajek ze Studio Animacji Stopklatka w Muzeum Skierniewic.
• 01.07 – bowling w Centrum Sportu i rekreacji „Classic"; warsztaty kulinarne: pieczemy gofry i wyciskamy soki.
• 02.07 – wycieczka do Parku Rozrywki „Julinek".
Drugi tydzień:
• 05.07 – spacer nad Zalew „Zadebie", zabawy w Parku Miejskim.
• 06.07 - bajka „Kapitan Szablozęby i magiczny diament" w Kinoteatrze „Polonez"; Warsztaty plastyczne z Anią Lewandowską i Małgosią Dudą z Muzeum Skierniewic.
• 07.07 - spacer po mieście z Michałem Gałęzowskim z Muzeum Skierniewic, planszówki z grupą SkierCon i Małgosią Dudą z Muzeum Skierniewic.
• 08.07 - bowling w Centrum Sportu i rekreacji „Classic"; warsztaty kulinarne: pieczemy gofry i wyciskamy soki.
• 09.07 – wycieczka do Nadleśnictwa Skierniewice: spacer po lesie, ognisko; zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, robienie baniek mydlanych.

źródło: UM Skierniewice