Za nami powiatowa inauguracja sportowego roku szkolnego 2020/2021

32227

Pierwszymi zawodami w ramach Mistrzostw Powiatu były biegi przełajowe. Szkoły ponadpodstawowe rywalizowały 18 września na trasach wyznaczonych w radomszczańskim Parku "Solidarności".

Najlepszą wśród dziewcząt była uczennica I LO w Radomsku Paulina Wójcik. Wśród chłopców zwyciężył Albert Sambor z "Mechanika". Podstawówki biegały 23 września wokół zbiornika wodnego na Wymysłówku. W grupie młodszej (rocznik 2008 i mł.) zwyciężyli: Natalia Kęsicka z ZSP w Gomunicach i Wojciech Bogacz z PSP w Strzałkowie. W grupie starszej (roczniki 2006-2007) swoje biegi wygrali: Karolina Gąsiorowska z PSP w Strzałkowie i Wojciech Sewerynek z ZSP w Kamieńsku.

W sześciu biegach wystartowało łącznie 255 uczniów w tym 137 dziewcząt i 118 chłopców. Pierwsze piątki na mecie,z każdego biegu, zakwalifikowały się do Mistrzostw Województwa. Tegoroczne zawody wojewódzkie odbyły się 29 września w Bełchatowie. Były to: Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi i Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych w trzech kategoriach wiekowych. W sześciu biegach wystartowało łącznie ok. 360 uczniów.

Z trzydziestoosobowej reprezentacji powiatu radomszczańskiego, wyłonionej w czasie eliminacji powiatowych, do Bełchatowa pojechała tylko 19-tka. Spośród niej najlepiej wypadł podopieczny Rafała Więcka Deniz Ozdemir z Chrzanowic, który wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal w biegu na dystansie 1000 m w ramach IGRZYSK DZIECI. W pierwszej dziesiątce na mecie byli też: Albert Sambor z ZSP nr 1 w Radomsku, który w biegu na 1500m w ramach LICEALIADY zajął 8 miejsce i Wojciech Sewerynek z ZSP w Kamieńsku, który był dziewiąty na dystansie 1000 m w ramach IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Źródło: Powiat Radomszczański