Za nami walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Centralnego ŁUK-u Turystycznego

DSC_0327
fot. UM Łęczyca

Po trudnych czasach związanych z ograniczeniami pandemicznymi stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny Łuk Turystyczny" dopełniła zadania statutowe i przeprowadziła Walne Zebranie sprawozdawczo – wyborcze. Odbyło się ono 9 czerwca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnicach Warckich.

W sprawozdaniu merytorycznym prezes Jacek Ziółkowski przedstawił działania organizowane na obszarze wchodzącym w skład tej turystycznej organizacji. W tle znaczących wydarzeń trwały prace przy tworzeniu nowych atrakcji oraz odświeżaniu starych produktów turystycznych. Organizacja w ostatnim czasie za jedno z kluczowych zadań postawiła sobie uporządkowanie systemu szlaków turystycznych i kulturowych w centrum Polski.

Przy współpracy z Zarządem Województwa Łódzkiego powstał ponad 100 km szlak pieszy (zielony) „Bitwy nad Bzurą". Odcinki tej trasy przechodzą przez miejsca związane z największą operacją września 1939 roku. Łączy on Uniejów z Łęczycą, Tumem, Solcą Wielką, Orłą, Modlną i Strykowem.

Jako nowość powstał również szlak kulturowy „Kościołów drewnianych Ziemi Łęczyckiej" spinający osiem perełek sakralnych na terenie środkowej Polski. Zweryfikowano 330 km szlaku rowerowego „W Centrum Polski" i odnowiono ponad 200 km rowerowego szlaku (niebieski) „Gorących Źródeł". Organizowano imprezy turystyczne dla dzieci i aktywne wycieczki dla rowerzystów. Sztandarową imprezą, od lat cieszącą się niesłabnącą popularnością, był Rajd Środkowopolski po Centralnym Łuku Turystycznym, na który zjeżdżają turyści nie tylko z naszego województwa.

Dziękując ustępującemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej LOT „CŁT", Prezes podkreślił specyfikę tej kadencji i rolę w przetrwaniu organizacji. Kolejnym punktem obrad były przeprowadzone wybory do władz Lokalnej Organizacji Turystycznej. W wyniku głosowania na kolejną kadencję do władz weszli:

– Prezes – Jacek Ziółkowski (Urząd Miejski w Łęczycy)
– Wiceprezes – Ireneusz Stańczyk (Termy Uniejów)
– Wiceprezes – Monika Galankiewicz (Urząd Gminy w Świnicach Warckich)

Pozostali Członkowie Zarządu to – Konrad Dzięcielewski (Dolina Skrzatów – Chociszew), Julian Szałański (Kopalnia Soli Kłodawa sp. z o.o. ), Marcin Sierakowski (Firma Robot-Robot), Paulina Frontczak-Pawłowska (Urząd Gminy w Grabowie).

Wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie: Przewodnicząca – Izabela Nowak (Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie), Janusz Jankowski (Starostwo Powiatowe), Magdalena Frątczak (Urząd Gminy w Górze św. Małgorzaty), Katarzyna Brodecka (Przedsiębiorstwo Katmar), Magdalena Bawej (LGD Solna Dolina).

Z nadzieją na dobry czas w turystyce, szczególnie tej przyjazdowej organizacja Centralny ŁUK Turystyczny deklaruje sukcesywne wdrażanie nowych atrakcji turystycznych i promocje ich wszelkimi dostępnymi środkami.

źródło: UM Łęczyca