Zbliża się wernisaż wyjątkowej wystawy w Domu Kultury w Łęczycy

Bez-nazwy-1

Zapraszamy serdecznie do Domu Kultury w Łęczycy na kolejne wrażenia artystyczne, tym razem związane ze sztuką fotografii. 24 listopada br., w piątek, o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wyjątkowej zbiorowej wystawy zdjęć czterech łódzkich autorów: Małgorzaty Wojciechowskiej, Barbary Czernilewskiej, Jerzego Meyera i Krzysztofa Wojciechowskiego. Tematem przewodnim fotografii jest miasto i jego różne oblicza.

Miasto jest skomplikowanym organizmem, w którym krzyżują się różne problemy ludzi i środowiska z którym współistnieją. Każdy aspekt życia wspólnoty wymaga kompromisów, tworzy również przestrzeń dla jej rejestracji, bądź to w postaci opisów lub jak w tym przypadku – obrazów. Tworząc przestrzeń do wspólnego życia, tworzymy również specyficzną scenografię, mogącą być tłem do poszukiwań twórczych. 

Jak mówią autorzy: „Nasza wspólna wystawa jest efektem różnego spojrzenia na otaczającą nas codzienność. Jest to architektura, życie na gorąco czy własna interpretacja twórcza obrazów stworzonych za pomocą aparatu fotograficznego. Mieści się w ogólnym pojęciu tzw. „street photography". Pojęcie to oddaje najlepiej różnorodność tematyczną tej wystawy, tak jak różne są aspekty życia we wspólnocie miejskiej."

Autorzy:

Małgorzata Wojciechowska
Fotografią zajmuję się amatorsko. Jestem członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej „Foto Humanum". Bliska jest mi tematyka miasta, szczególnie architektura i mieszkańcy. Moim ulubionym stylem fotograficznym jest minimalizm. Od 2 lat jestem aktywnym członkiem kilku międzynarodowych grup fotograficznych, w których otrzymałam już ponad 200 wyróżnień. Jestem autorką 2 wystaw indywidualnych i 2 wirtualnych, oraz brałam udział w 30 wystawach zbiorowych.

Barbara Czernilewska
Barbara Czernilewska emerytowana ekonomistka. Choć aparat fotograficzny zawsze był jej bliski, to intensywnie zaczęła fotografować dopiero po przejściu na emeryturę. Stale poszukuje nowych wyzwań, doskonali swój twórczy warsztat. Fotografuje ludzi, przyrodę, krajobrazy, architekturę, jednym słowem otaczający świat. Ma na koncie udział w kilku wystawach zbiorowych i jednej indywidualnej. Nagradzana w licznych konkursach krajowych i zagranicznych.

Jerzy Meyer
Ur.1954 r w Łodzi. Fotografią zajmuje się ponad 40 lat. Instruktor fotografii, prowadził Amatorski Klub Foto-filmowy „Antygen", członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Fotografii Humanistyczne „ Fotohumanum". Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych. w tym 3 międzynarodowych, 7 wystaw indywidualnych. Interesuje się fotografią krajobrazu oraz „street foto".

Krzysztof Wojciechowski
Ur.1949, emerytowany Profesor Politechniki Łódzkiej, pracownik Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych WBAiIŚ, członek ZPAF nr.leg.684.

Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych oraz autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Obiektami jego zainteresowań fotograficznych jest architektura, krajobraz, portret oraz fotografia retrospektywna.

źródło: DK w Łęczycy