Zduńska Wola sercem paraolimpijskich mistrzostw

Zduńska Wola sercem paraolimpijskich mistrzostw
fot. PZSN

XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym po raz drugi odbędą się w naszym mieście. Na zduńskowolskie ulice wyjedzie w najbliższy weekend blisko dziewięćdziesięciu zawodników z całej Polski.

Mistrzostwa Polski przyciągnęły do Zduńskiej Woli blisko dziewięćdziesięciu zawodników z całej Polski, w tym utytułowanych medalistów igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy. XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym obiecują dwa dni intensywnej rywalizacji i pełne sportowych emocji. Pierwszego dnia zawodnicy wystartują w jeździe indywidualnej na czas. Drugiego dnia sportowcy zmierzą się w wyścigu ze startu wspólnego.

Wrześniowe zawody nie tylko inspirują do aktywności fizycznej, ale także stanowią okazję do integracji społecznej. To wydarzenie, które pozwala spojrzeć na sport niepełnosprawnych sportowców z zupełnie innej perspektywy. Doceniając ich determinację, siłę ducha oraz niezwykłe umiejętności, możemy czerpać inspirację do pokonywania własnych barier i przekraczania ograniczeń.

Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym to nie tylko sportowe zmagania na najwyższym poziomie. W sobotę Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START we współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim organizuje „Piknik Paraolimpijski". To wyjątkowa okazja, by mieszkańcy mogli poznać paraolimpijczyków, porozmawiać z nimi, a także spróbować swoich sił w kilku sportach uprawianych przez osoby niepełnosprawne.

Start i meta zaplanowane są przed stadionem Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Piwnej. Trasa wyścigu liczy ponad 10 km i przebiega ulicami: Piwną, Łaską, Kościelną, Dolną, Paprocką, Pod Borem ( Marżynek), Spacerową (Marżynek). Na czas przejazdy trasa będzie wyłączona z ruchu. Drogi zamknięte zostaną w sobotę, 23 września, od godziny 13:00 do 16:00 oraz niedzielę, 24 września, od godziny 9:00 do 15:00.

Źródlo: UM Zduńska Wola