wersja testowa serwisu

Zelów: Na ulice wyjechał tramwaj... konny! Niecodzienne przedsięwzięcie pracowników Domu Kultury

tramwaj
Dom kultury w Zelowie

Na ulice Zelowa wyjechał tramwaj, ale niecodzienny bo... konny. Na tak niecodzienny pomysł wpadli pracownicy zelowskiego Domu Kultury. Podróż takim pojazdem połączona jest z opowieściami i ciekawostkami o Zelowie. Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wkrótce tramwaj konny znów zabierze żądnych nowych przygód. Zapisy trwają!

Są wakacje, ale nie każdy wyjeżdża poza miejsce swojego zamieszkania. Doskonale wiedzą o tym w Zelowie, gdzie wpadli na niecodzienny pomysł. Mieszkańcy mogą przejechać się tramwajem konnym.

Pierwszą wycieczkę tym nietypowym pojazdem zorganizowano 7 lipca. Chętnych było dużo więcej niż miejsc w zelowskim „tramwaju". Ci szczęśliwcy, którym udało się do niego dostać z pewnością nie żałowali.

- We współpracy z Panem Andrzejem Kilańczykiem, proponujemy wszystkim mieszkańcom przejażdżki po mieście, połączone z gawędami historycznymi, a dotyczącymi najodleglejszych dziejów naszej miejscowości. W czasie godzinnej podróży Andrzej Dębkowski, pracownik Domu Kultury opowiada o ciekawych wydarzeniach z historii miasta, prezentuje stare fotografie, zderzając je ze współczesnością – informują pracownicy Domu Kultury w Zelowie.

Kolejna wyprawa tramwajem konnym zaplanowana jest na 21 lipca. Można się zapisywać, ale jak już wspomnieliśmy – liczba miejsc jest ograniczona, więc lepiej się pośpieszyć. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu – 44 634 10 98.

Wiele wskazuje na to, że będzie to druga, a zarazem ostatnia taka podróż w te wakacje. Ale kto wie, jeśli zainteresowanie nie osłabnie, organizatorzy zdecydują się tę akcję kontynuować.