Zelowskie "Patyki" z nowym oświetleniem, ale i... monitoringiem!

patyki_oswietlenie
UG Zelów

Są popularnym miejscem rekreacji i wypoczynku nie tylko mieszkańców Zelowa, ale i wielu okolicznych miejscowości. Mowa o "Patykach", które na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniają swoje oblicze stając się coraz bardziej lubianym miejscem letnich spotkań. Teraz okolice zbiornika wzbogacono o nowe energooszczędne oświetlenie, ale nie tylko... 

- Dodatkowo teren ten został objęty monitoringiem, co ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odpoczywających w tym miejscu -mówi Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

Na terenach przy zbiorniku powstały także olicznikowane złącza i skrzynki energetyczne pozwalające na prowadzenie sezonowej działalności gospodarczej na terenie rekreacyjnym. 

- Już dziś zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie sezonu na Patykach, które zaplanowaliśmy na 25 czerwca. Podobnie jak w zeszłym roku na plażowiczów czekać będzie mnóstwo atrakcji, a nad bezpieczeństwem kąpiących się w wyznaczonej strefie w sezonie wakacyjnym czuwać będą ratownicy - przekazują zelowscy urzędnicy.

Zakres inwestycji w ramach tego projektu obejmował także wybudowanie oświetlenia na terenie Zelowa na ulicach Łąkowej i Kątnej oraz w Chajczynach, Dąbrowie i Podlesiu. Cała inwestycja została dofinansowana z programu Polski Ład.