Zielone ściany przy ul. Reymonta przygotowane na wymianę roślin. Ta rusza już jutro

Zielone ściany przy ul. Reymonta przygotowane na wymianę roślin. Ta rusz już jutro
UM Radomsko

Zielone ściany przy ul. Reymonta przygotowane są na wymianę roślin, które nie przetrwały zimy. W dniach 26 i 27 maja zostaną wykonane prace przy nowych nasadzeniach.

- Każdy, kto ma ogród wie, że nie wszystkim roślinom, zwłaszcza tym młodym, udaje się przezimować. Tak jest również w przypadku zielonych ścian. Niektóre sadzonki, szczególnie traw trzeba wymienić na inne rośliny: kolorowe żurawki i funkie.Warto też zaznaczyć, że na obydwu ścianach nasadzonych zostało ponad 2 tysiące roślin, z czego obumarło około 28 proc. - informują miejscy urzędnicy.

Wymiana ta będzie się odbywać w ramach trzyletniej gwarancji udzielonej przez wykonawcę zadania. To oznacza, że miasto nie poniesie żadnych kosztów. Dodatkowo trzy lata utrzymania i pielęgnacji przez firmę zapewni w przyszłości lepszą stabilność rosnącej tam roślinności.

Wbrew niektórym opiniom chcemy zapewnić mieszkańców, że zielone ściany wyposażone są w odpowiedni system nawodnienia i nawożenia roślin, co pozwala na stałe dostarczanie im odpowiednich składników odżywczych i wody.

Źródło: UM Radomsko