Złodziej z kina zatrzymany po kilku dniach. Do Skierniewic przyjechał z okolic Grudziądza

249-178282
fot. KMP w Skierniewicach

Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży telefonu. Sprawca zabrał telefon należący do obsługi kina. Tydzień po tym zdarzeniu złodziej został ustalony, zatrzymany i rozliczony. Telefon wrócił do właściciela.

20 września 2023 roku pracownicy skierniewickiego kina powiadomili policję o kradzieży telefonu. Złodziej wykorzystał nieuwagę obsługi kina i zabrał pozostawiony przy bramce wejściowej aparat komórkowy służący do skanowania biletów. Wszystko działo się w oku kamery monitoringu. 

- Kryminalni zajęli się sprawą i przeanalizowali nagrania monitoringu z kina jak i z terenu miasta. Po kilku dniach wytypowali sprawcę. Ustalili, że cudze mienie przywłaszczył sobie 25-latek, który pochodzi z okolic Grudziądza. Na terenie Skierniewic mężczyzna przebywa czasowo. Tydzień po zgłoszeniu podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali też telefon o wartości 600 złotych, który wrócił do właściciela. Sprawcy grozi 5 lat więzienia. 25-latek był już wcześniej notowany - poinformowała nadkomisarz Magdalena Studniarek.