Złodziejka z powiatu łęczyckiego zatrzymana przez dzielnicowych. Kradła artykuły spożywcze, chemię i alkohol

261-192805
fot. KPP w Łęczycy

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże sklepowe. 45-latka czterokrotnie okradła jeden z dyskontów na terenie powiatu łęczyckiego, powodując łącznie straty na ponad tysiąc złotych. Jej łupem padły artykuły spożywcze, chemiczne i alkohol. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku ustalili, że na terenie jednego z dyskontów działających na podległych im gminach dochodzi do kradzieży. Od 20 marca do połowy kwietnia łupem złodzieja, podczas czterech "wizyt", padły artykuły spożywcze, chemiczne i alkohol. Straty jakie łącznie wyrządził sięgają kwoty ponad tysiąc złotych. 

- Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowi ustalili, że za kradzieżami stoi 45-letnia kobieta. Sprawczyni z wypełnionym koszykiem podchodziła do kasy samoobsługowej, gdzie płaciła za część towaru, a pozostałą kradła. 18 kwietnia 2024 roku pojechali do jej miejsca zamieszkania. Zatrzymana jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut przestępstwa kradzieży. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat więzienia - mówi asp.sztab. Mariusz Kowalski.