Najważniejsze wideo w lodzkie

Zmiana organizacji ruchu na budowie ronda Getta Żydowskiego – Łódzka

DSC_3552
fot. UM Zduńska Wola

Kolejna zmiana organizacji ruchu na zduńskowolskiej obwodnicy związana z przebudową skrzyżowania ulicy Łódzkiej z ulicą Getta Żydowskiego. Zacznie obowiązywać od czwartku, 20 czerwca. Rozpoczyna się kolejny etap prac na drodze wojewódzkiej nr 482 na terenie Zduńskiej Woli.

Od czwartku, 20 czerwca zmieni się organizacja ruchu w rejonie trwającej przebudowy skrzyżowania ulic Łódzkiej z ulicą Getta Żydowskiego w Zduńskiej Woli, czyli budową ronda na drodze wojewódzkiej nr 482. Rozpoczynają się prace na drugiej jego części.

Na czas kolejnego etapu prac obejmującego północną stronę przyszłego ronda, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Na ulice Łódzką będzie można wjechać z ulicy Getta Żydowskiego jadąc od strony placu Wolności. Będzie obowiązywał tam nakaz skrętu w prawo. Zmiany obowiązywać będą od czwartku, 20 czerwca od godz. 14 do odwołania.

W związku z kolejnym etapem budowy ronda nastąpi zmiana w kursowaniu linii nr 10 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli.

Od 20 czerwca od godz. 14 do odwołania autobusy miejskie linii nr 10 będą jeździły objazdem od pl. Wolności – ul. Getta Żydowskiego – ul. Łódzką – do Ronda Solidarności – ul. Opiesińską – ul. Wodną do ul. Getta Żydowskiego. Dalej trasa bez zmian.

Linia 11 na czas przebudowy jeździ trasą: Getta Żydowskiego – Wodna – Opiesińska – Juliusza – plac Wolności i dalej trasa bez zmian.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 482

Trwają prace pod nazwą „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 482 na odcinku przejścia przez Zduńską Wolę – I Etap". Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Jednym z zadań dla firmy Strabag, która jest wykonawcą prac, jest przebudowa skrzyżowania ulicy Łódzkiej z ul. Getta Żydowskiego, gdzie powstaje rondo. Prace na pierwszym odcinku prowadzone są od ulicy Mostowej do ronda Solidarności. Na kolejny etap nie ogłoszono jeszcze przetargu.

Długość całego odcinka drogi wojewódzkiej, jaki będzie przebudowany na terenie Zduńskiej Woli, to 4,8 km od wiaduktu karsznickiego do ronda na ul. Sieradzkiej. DW 482 na całym odcinku zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym z kierunków, powstaną wysepki oraz nowe lewoskręty.

Inwestycja będzie realizowana z wyłączeniem ronda Solidarności, które jest już docelowym skrzyżowaniem oraz z wyłączeniem skrzyżowań ulicy Łódzkiej z ul. Jarosława Dąbrowskiego i Mostową, które będą podłączone pod drogę wojewódzką skrzyżowaniami zwykłymi.

W ramach przebudowy powstanie sześć nowych rond: na skrzyżowaniu Łaskiej z ul. Ceramiczną, ulic gen. Józefa Bema, Łaskiej i Łódzkiej, następne na skrzyżowaniu Łódzkiej z ulicami Konwaliową i Andrzeja Struga, kolejne to skrzyżowanie Łódzkiej z ul. Spacerową i Stanisława Moniuszki, następne Łódzkiej z ul. Jana Kilińskiego i ostatnie ul. Łódzkiej z ul. Getta Żydowskiego.

Źródło: UM Zduńska Wola