Zmiany w Urzędzie Miasta Sieradza

aktualnosci_21aad38a7957267119a29b7134752341_view2
fot. UM Sieradz

- Nie możemy dopuścić do sytuacji, a sami widzimy, że życie pisze nam różne scenariusze, że w Urzędzie Miasta nie będzie osób, które mogłyby podejmować decyzje związane z bieżącym funkcjonowaniem naszego miasta. Z szacunku dla naszego kolegi Rafała, licząc również, że jak najszybciej wróci do zdrowia, nie chcemy wprowadzać dodatkowych osób i dlatego od 1 czerwca Pani sekretarz Emilii Marek powierzono obowiązki wykonywania czynności związanych z pełnieniem funkcji drugiego zastępcy Prezydenta Miasta Sieradza - mówi prezydent Paweł Osiewała

Zmiany organizacyjne w magistracie to konsekwencja tragicznego zdarzenia z 14 maja tego roku, gdy w wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu a ciężko ranny został Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza. - Stan zdrowia mojego zastępcy Rafała Matysiaka jest poważny, ale są pewne symptomy, które dają nadzieję, że wszystko będzie zmierzało w dobrym kierunku. Powrót do zdrowia będzie procesem długotrwałym. W związku z tym, że Urząd Miasta musi funkcjonować normalnie a ciągłość sprawowania władzy zachowana, 22 maja dokonane zostały zmiany dotyczące regulaminu organizacyjnego magistratu i została wprowadzona funkcja drugiego zastępcy Prezydenta Miasta Sieradza. Do tej pory takiego stanowiska nie było - wyjaśnia Paweł Osiewała.

Od 1 czerwca Pani sekretarz Emili Marek powierzono obowiązki wykonywania czynności związanych z pełnieniem funkcji drugiego zastępcy Prezydenta Miasta Sieradza. - Prawo dopuszcza połączenie obu funkcji. Takie rozwiązanie usprawni funkcjonowanie Urzędu Miasta Sieradza - tłumaczy Paweł Osiewała.

- Dla nas wszystkich jest to bardzo trudny czas, dlatego postanowiliśmy, że kompetencje i obowiązki, które dotychczas miał Pan Rafał Matysiak, rozdzielimy pomiędzy siebie. Oczywiście jesteśmy myślami z rodziną Pana wiceprezydenta i czekamy na niego tutaj w Urzędzie - mówi Emilia Marek, sekretarz Miasta, drugi zastępca prezydenta Sieradza.

Źródło: UM Sieradz