Mistrz Francji i reprezentant tego kraju dołączył do PGE GiEK Skry Bełchatów. W kolejnych rozgrywkach PlusLigi w żółto-czarnej koszulce zagra przyjmujący Antoine Pothron.
Antoine Pothron to jeden z najbardziej utalentowanych przyjmujących młodego pokolenia we Francji. Mimo 23 lat nowy zawodnik PGE GiEK Skry Bełchatów zdążył zebrać sporo doświadczenia zarówno w rozgrywkach ligowych francuskiej LNV, a także w seniorskiej reprezentacji Francji.
- Polska liga jest jedną z największych na świecie. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że będę budował swoją historię w Polsce. Chciałbym wygrać najwięcej, jak to możliwe, zarówno w lidze, jak i w pucharze. Do tej pory nie bywałem często w Polsce, ale już nie mogę się doczekać, by poznać kraj – powiedział nowy przyjmujący PGE GiEK Skry Bełchatów.
W minionym sezonie w drużynie Tours Volley Antoine Pothron był podstawowym przyjmującym. Na koniec rozgrywek był trzecim zawodnikiem całej ligi francuskiej na tej pozycji. W 31 meczach zdobył 392 punkty.
Ze swoją drużyną występował także w Pucharze CEV, w którym dotarł do półfinału. W nim Tours Volley musiał uznać wyższość rzeszowskiej Resovii. W całych europejskich rozgrywkach reprezentant Francji był szóstym przyjmującym, a w dziesięciu meczach zdobył 114 punktów. To dało mu też miejsce w dziesiątce najlepiej punktujących zawodników. Z reprezentacją Francji w 2024 roku sięgnął po złoto Siatkarskiej Ligi Narodów.
- Bardzo cieszymy się, że do drużyny dołączy taki zawodnik jak Antoine. Młody, pełen świeżości na boisku, ale już dużo grający na wysokim poziomie, solidny i skuteczny zawodnik będzie ogromną wartością dodaną w linii przyjęcia naszej drużyny, a także dodatkowym atutem w ofensywie – powiedział prezes Skry Bełchatów, Michał Bąkiewicz.
Antoine Pothron już niebawem dołączy do drużyny i rozpocznie przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego