Najważniejsze wideo w lodzkie

Zwycięstwo w ostatniej kolejce nie dało awansu. Górnik kończy sezon na trzecim miejscu

pilka-nozna-pilkarz-pilka

Za nami ostatnia kolejka łódzkiej Klasy B, grupy II, w której występuje Górnik 1956 Łęczyca. Podopieczni Mariusza Banasika pokonali Sokół Skromnica, jednak nie dało to upragnionego awansu.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Łęczycy obejrzeli dzisiaj aż dziewięć goli. Górnik 1956 Łęczyca pokonał na zakończenie sezonu Sokół Skromnica 6:3. Łupem strzeleckim podzielili się Grzybowski, który zdobył trzy gole, a także Czekalski, Włodarczyk i Turkowski.

Niestety zwycięstwo nie dałi podopiecznym Mariusza Banasika awnasu do Klasy A, bowiem Zryw Śliwniki pokonał na własnym boisku Krośniewiankę Krośniewice i to on zapewnił sobie promocję do wyższej ligi.

-Wygrywamy mecz, lecz nie starcza to do zajęcia drugiego miejsca. Udaje nam się odrobić dwie bramki różnicy w bilansie. Ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce, mając taką samą ilość punktów, równy bilans meczów bezpośrednich z drużyną Zrywu. Dawno nie widziałem takiej rywalizacji, w zasadzie do ostatniej minuty sezonu. Gratuluję raz jeszcze zespołom z Krośniewic i Śliwnik. Z przekroju sezonu szkoda dwóch przegranych w pierwszej rundzie. Jesśli by zrobić osobną tabelę z zespołów z pierwszej trójki, mielibyśmy pierwsze miejsce. Wracając do meczu z Sokołem nie był to nasz najlepszy mecz. Czeka nas jeszcze dużo pracy. Jednocześnie chcę pogratulować zespołowi za walkę do końca. W imieniu całego zespołu dziękuję kibicom za wspaniałą oprawę meczu - powiedział ELE24 trener Górnika, Mariusz Banasik.

Górnik 1956 Łęczyca - Sokół Skromnica 6:3
Gole dla Górnika: Grzybowski (3), Czekalski, Włodarczyk, Turkowski

Górnik: Frontczak - Pielesiak, Czerbniak, Jakubowski, Śnieg, Łukasiewicz, Włodarczyk, Grzybowski, Czekalski, Biniewicz, Gładysz,

Zmiany: Turkowski, Kaleta, Banasiak, Dymowski, Miedziński, Wardzyński.